luni 21 iunie 2021 11:44
Acasă / Suceava / Sorana Cîrstea e în optimi la Roland Garros. Victorie în două seturi la Daria Kasatkina

Sorana Cîrstea s-a calificat în optimile de finală de la Roland Garros. Sportiva noastră a învins-o pe ocupanta locului 37 WTA, Daria Kasatkina, scor 6-3, 6-2, după o oră și 24 de minute de joc.
Sorana a jucat ofensiv și a avut inițiativă în acest meci de la început până la final.
La 2-0 în primul set, Sorana a acuzat probleme la gleznă după o căzătură urâtă, a primit îngrijiri medicale, dar a continuat și a jucat citește toată știrea…

Începând cu anul universitar 2021-2022, locurile de cazare de care dispune Universitatea ”Ștefan cel Mare” ...