sâmbătă 23 octombrie 2021 16:15
Acasă / Iași / Jelena Ostapenko – Victoria Azarenka, prima semifinală feminină a turneului de la Indian Wells

Victoria Azarenka (Belarus), locul 32 si cap de serie numarul 27, s-a calificat, miercuri, în semifinalele turneului de categorie WTA 1.000 de la Indian Wells. Ea a învins-o, în sferturi, cu scorul de 6-4, 6-2, pe Jessica Pegula (SUA), locul 24 WTA si cap de serie numarul 19, dupa un meci care a durat o ora si 34 de minute.
Azarenka s-a impus de doua ori la turneul de la Indian Wells, în 2012 si 2016. Ea citește toată știrea…

Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” (UAIC) din Iasi a anuntat ca în urmatoarea perioada cursurile si ...